2021 liepos 17 d.
MENIU
REGISTRUOKIS
Organizatoriai:

logo_llaf_tall_color_cmyk_jpeg

vilnius_logo

 

sporto_renginiai

 

garmin_logo_rgsd_black

Vingio parką sudrebins Lietuvos šimtmečiui skirtas 100 km bėgimas

Jau šį šeštadienį, liepos 14 dieną, Vilniaus Vingio parke vyks 100 km bėgimas, skirtas atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui. Ankstų rytą – 6 valandą – startuosiantys dalyviai galės savarankiškai įveikti 100 km distanciją arba dalyvauti estafetėje 10 x 10 km.

Dalyvių skaičius sparčiai auga

Jau dabar aišku, kad estafetėje dalyvaus per 700 dalyvių (apie 70 komandų), o 100 km įveikti ketina jau 83 sportininkų. Paskutinėmis dienomis dalyvių registracija tapo itin aktyvi.

Šio renginio sumanytojai – Vilniaus savivaldybė ir VšĮ "Sveikas miestas". Šis bėgimas yra vienas iš Lietuvos sostinėje vyksiančių renginių, skirtų Lietuvos šimtmečiui.

,,Registracija vis dar vyksta ir man labai smagu, kad dalyvių skaičius artėja prie 100. Tai gana įspūdingas skaičius net ir Europos mastu, nes tiek daug ištvermingų ultramaratonininkų surinkti vienoje vietoje yra gana sunku. Turime ir žinomų dalyvių ir nemažai mėgėjų", - ,,Power Hit Radio" radijui sakė vienas bėgimo organizatorių Evaldas Martinka.

Renginyje startuos dauguma geriausių Lietuvos ultrabėgikų, tarp jų – įvairiuose pasaulio kalnų bėgimuose nuolat dalyvaujantis Vaidotas Baužys.

,,Esu bėgęs porą kartų 100 km plentu, todėl turiu šiek tiek patirties. Dažniau bėgu ten, kur nėra jokių takų ir reikia įveikti stačius kalnus. Prabėgus kalnuose po 100 ir daugiau kilometrų, man tokie pakilimai kaip į Gedimino ar Trijų kryžių kalnus yra gana vaikiški", - šypsojosi V. Baužys.

Vingio parko trasa bus gana lygi, bet E. Martinka pastebi, kad ultra bėgimuose ar sportinio ėjimo varžybose yra įprasta, kad vieną ratą sudaro apie 2 km ir sportininkai prie tokio formato yra įpratę.

Bėgimas turi tapti įpročiu

100 km bėgimo pasaulio rekordas priklauso japonui Takashiro Sunadai – 6 val. 13 min. 33 sek. Lietuvos rekordas – 6 val. 50 min. 34 sek. - priklauso Aleksandrui Sorokinui.

  1. Baužys pirmą kartą 100 km nubėgo per daugiau nei 9 val., o antrąjį – per 8 val. 19 min.

,,Turiu tikslą pagerinti savo rekordą Vingio parke. Viskas priklausys nuo to, kokios bus oro sąlygos, kaip aš jausiuosi. Tikslas yra finišuoti greičiau nei per 8 val.", - sakė V. Baužys.

Žmonės dažnai klausia, ką daryti, kad bėgimas teiktų malonumą.

,,Jokio vaisto nėra. Reikia tiesiog bėgti, - kalbėjo V. Baužys. – Pats, kiek save pamenu, prieš 26 metus labai nemėgau bėgimo ir galvojau, kad tai yra visiška nesąmonė, o dabar bėgioju po 20 valandų. Po truputį organizmas pripranta ir galima bėgti vis daugiau. Bėgimas galiausiai tampa tokiu įpročiu, kaip dantų valymas".

Žmones motyvuoja Lietuvos šimtmetis

Tai, kad šis 100 km bėgimas yra skirtas atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui, motyvuoja ne tik naujokus, bet ir patyrusius mūsų šalies sportininkus. V. Baužys prisipažino, kad atsakingai ruošėsi artėjančiam išbandymui, o sunkiausia yra paskutinėmis dienomis prieš startą.

,,Didelių paslapčių pasiruošime nėra. Nereikia jokio ypatingo maisto ar gėrimų. Didžiausias iššūkis būna paskutinę savaitę, kai organizmui duodu daugiau poilsio, po truputį mažinamas krūvis. Sunkiausia yra nevalgyti tiek pat. Keičiant krūvį, reikia labiau save prisižiūrėti, nes papildomas svoris nepadeda", - sakė V. Baužys.

Manoma, kad po šių metų renginio 100 km bėgimas Lietuvoje gaus naują populiarumo bangą ir tokie bėgimai ateityje taps prestižiniai.

,,Anksčiau 100 km bėgimuose dalyvaudavo apie 30 žmonių. Keletą metų tokie bėgimai Lietuvoje nebuvo organizuojami, bet matome, kad vis daugiau lietuvių dalyvauja kalnų bėgimuose, ilgų nuotolių varžybose užsienyje, nemažai bėgikų važinėja dviračių maratonuose. Dėl to nusprendėme atgaivinti tokius bėgimus. Žinoma, šiais metais daug ką motyvuoja tai, kad šis bėgimas yra skirtas Lietuvos šimtmečiui, todėl žmonės norės mesti sau iššūkį dėl savo šalies. 100 metų – 100 kilometrų. Tuo tarpu estafetėje žmonės galės pajusti tų geležinių žmonių, bėgančių 100 km, galią", - pasakojo E. Martinka.

Rezultatai ir pramogos

Bėgimo rezultatus bus galima gyvai stebėti renginio interneto svetainėje http://ltutiming.lt/live/g-live.html?f=..%2Fresults%2F2018-07-14%20100KM%2F100KM_BEGIMAS.clax

ir socialiniame tinkle "Facebook": www.facebook.com/100kmrunning.

Tuo tarpu Vingio parko centre turės ką veikti visi žiūrovai bei jų atžalos. Čia nuo 12 val. vyks "Sportland" ir "Power Hit Radio" pramogos.

Laisvalaikio ir sporto prekių parduotuvė "Sportland" pristato 100 metrų kliūčių ruožą su atrakcionai.lt. Čia visi norintys galės dalyvauti "Narsuolių iššūkyje" (siekiantys rezultatų ir rekordų) bei "Padūkėlių laike" (siaučia visi).

,,Power Hit Radio" pristato programą ,,100 Iššūkių įveik su Impuls". Čia žmonės galės išmėginti savo jėgas ir atlikti 100 pritupimų, 100 atsispaudimų, 100 ir daugiau šuoliukų, sudalyvauti plankos iššūkyje.

Startai ir programa:

5:30 - Atidaromas informacijos centras ir rūbinė

5:50 - Renginio atidarymas

6:00 - Startas 100 km ir 10x10 km estafetės dalyviams

12:00-17:00 – Renginio pramogos Vingio parko pievoje

15:00 - 10x10 km estafetės apdovanojimai

15:00 - 100 km rungties apdovanojimai (vyrų kategorija)

19:00 - 100 km rungties apdovanojimai (moterų kategorija)

19:00 - Renginio pabaiga.

Startas ir finišas priešais Vingio parko estrada.

 

Renginio puslapis: www.100kmRunning.lt

Renginio puslapis „Facebooke“: https://m.facebook.com/100kmrunning

Renginio “Facebook” įvykis: http://bit.ly/2n6cQ16

« Atgal